Zahájení svozu bioodpadu 2024

Zahájení svozu bioodpadu

Svoz biologicky rozložitelného odpadu z hnědých 770 l nádob bude zahájen Technickými službami města v pátek 5. dubna. Další svozy budou provedeny v úterý 9. dubna a v pátek 12. dubna. Od pondělí 15. dubna bude zahájen svoz bioodpadu společností ASOMPO, a. s. Od tohoto data bude odpad svážen dle obvyklého plánu po celou vegetační sezónu až do listopadu, tj. 3x týdně (ASOMPO – pondělí, středa, Technické služby – pátek). 

Odbor životního prostředí žádá občany, aby rostlinný odpad vkládali pouze do nádob, nikoliv vedle nádob, například v pytlích. V případě naplnění nádob, aby vyčkali do jejich výsypu. Pro velké objemy bioodpadu, zejména z ořezu stromů a keřů je možné využít AKCE 200/400, tedy objednat si u Technických služeb přistavení kontejneru na bioodpad za symbolický poplatek 200 nebo 400 korun (dle velikosti kontejneru).

Do kontejnerů na biologicky rozložitelný odpad lze ukládat pouze: travní hmotu a listí, plevel, košťály i celé rostliny, hobliny a piliny, jemné nebo drcené větve, listy a nať ze zeleniny, nepoživatelnou a nahnilou zeleninu a ovoce, odpad ze zeleně z domácnosti.

 

 <

zpět na úvod

 

další novinky

 >